Przejdź do treści

Podstawowe informacje o masażu

Co warto wiedzieć przed masażem

Zaczekaj moment zanim się umówisz

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na podstawowe pytania, co warto wiedzieć przed masażem. Natomiast jeśli chodzi o szczegółowe informacje o tym, jak się przygotować do masażu mobilnego znajdują się na osobnej stronie. Jeśli zaś poniżej nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie – napisz mejla lub zadzwoń, chętnie udzielę wszelkich informacji. 

Ciąża (I trymestr)

Menstruacja

Zmiany skórne (rozsiane i ropne)

Nowotwory (można wykonać onkologiczny masaż limfatyczny)

Krwawienia, krwotoki lub możliwość ich wystąpienia

Hemofilia

Żylaki występujące w miejscu poddawanym masażowi

Skaza naczyniowa

Nadciśnienie nieuregulowane lekami

Miażdżyca

Wszelkie stany zapalne (RZS w okresie zaostrzenia choroby)

Choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym i pasożytniczym

Stany chorobowe, które przebiegają z wysoką temperaturą ciała powyżej 38°C. Masaż powoduje zwiększenie przepływu krwi I wpływa pobudzająco na prace mięśni, co ma bezpośredni wpływ na wzrost temperatury ciała.

To, co warto wiedzieć przed masażem, to to, jak się przygotować do wizyty. Należy zapoznać się z listą przeciwwskazań, ustalić termin i przebieg wizyty, zarezerwować sobie około 90 minut na całą wizytę. Nie potrzeba jakichś szczególnych przygotowań. Dobrze jest wziąć prysznic przed zabiegiem i nie planować w tym dniu już nic obciążającego organizm, zwłaszcza zimą należy unikać wychodzenia na zewnątrz przez około 30 minut po zabiegu. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: https://momenty-masaz.pl/jak-sie-przygotowac-do-masazu-mobilnego/

Przy pierwszej wizycie należy na pewno zarezerwować sobie więcej czasu. Wiele osób, które korzystają z masażu z dojazdem, spotyka się z nią po raz pierwszy. Bez obaw, jestem przyzwyczajona do tego i chętnie odpowiadam na wszystkie pytania. Sam masaż przebiega bardzo podobnie do tego, jaki robiony jest w gabinecie. Jedynie przed masażem muszę rozłożyć stanowisko. Dla mnie wizyta po raz pierwszy u kogoś też bywa stresująca, więc jesteśmy w podobnych butach 🙂 

O ile zwierzak mnie nie zaatakuje, nie widzę problemu, żeby podczas masażu był w domu. Dobrze jest, aby był w innym pomieszczeniu, niemniej zależy to od charakteru pupila. Najważniejszy jest spokój i relaks masowanego, więc musi on zorganizować przestrzeń tak, aby sam nie przejmował się obecnością zwierzęcia. 

Jeśli szukasz nietypowego pomysłu na prezent, jak najbardziej można kupić voucher prezentowy na masaż. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: Masaż na prezent Trójmiasto a żeby otrzymać wydrukowany, elegancki voucher zapakowany w kopertę, należy skontaktować się bezpośrednio ze mną pod numerem 880 318 095 (można napisać sms), aby omówić szczegóły. 

Wiele kobiet krępuje fakt, że nie zdążyły ogolić nóg. Po pierwsze nie ma się czym przejmować, a po drugie NIE NALEŻY golić lub depilować skóry bezpośrednio przed masażem. Jeśli już musimy wykonać tą czynność, warto to zrobić dzień wcześniej i na spokojnie, żeby się nie skaleczyć. Rozcięta skóra i krew stwarzają niebezpieczeństwo zarówno dla pacjenta, jak i dla masażysty. Zdarza się, że masaż jest niespodzianką – wówczas lepiej przyjść z nieogolonymi nogami, niż ze skaleczeniem. 

Podobnie jak w przypadku Pań, Panowie również nie powinni golić skóry tuż przed zabiegiem. Zaleca się jednak skrócenie włosów, np. trymerem, zwłaszcza gdy owłosienie ciała jest duże. Dzięki temu unikniemy zapalenia mieszków włosowych i nieprzyjemnego uczucia ciągnięcia podczas masażu.

Po pierwsze ciało nie lubi dodatkowego obciążenia, ucisku, twardych elementów. Po drugie masażysta nie odpowiada za zniszczenie biżuterii (zatłuszczenie, zerwanie, wygięcie), jeśli klient upiera się, że biżuterii nic się nie stanie. Po trzecie – masażysta, jak każdy, chce dbać o swoje bezpieczeństwo, natomiast biżuteria nie rzadko może podrapać dłonie, ukłuć. No i w końcu – praca z biżuterią na ciele jest zwyczajnie niewygodna.